
EPCOS - TDK Electronics
Product No:
B72220S0421K101
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
VARISTOR 680V 8KA DISC 20MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.0545
1.0545
10
0.9462
9.462
25
0.89794
22.4485
100
0.737485
73.7485
250
0.689434
172.3585
500
0.609254
304.627
1000
0.480994
480.994
2500
0.448932
1122.33
5000
0.426484
2132.42
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | EPCOS - TDK Electronics |
| Energy | 175J |
| Series | StandarD |
| Package | Bulk |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 20mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 8 kA |
| Maximum AC Volts | 420 V |
| Maximum DC Volts | 560 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | B72220S |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 748 V |
| Varistor Voltage (Min) | 612 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 680 V |
| Capacitance @ Frequency | 550 pF @ 1 kHz |