
EPCOS - TDK Electronics
Product No:
B72220S0551K101
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
VARISTOR 910V 6.5KA DISC 20MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.4155
1.4155
10
1.27205
12.7205
25
1.20004
30.001
100
1.022485
102.2485
250
0.96007
240.0175
500
0.840066
420.033
1000
0.696056
696.056
2500
0.648052
1620.13
5000
0.624046
3120.23
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | EPCOS - TDK Electronics |
| Energy | 210J |
| Series | StandarD |
| Package | Bulk |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 20mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 6.5 kA |
| Maximum AC Volts | 550 V |
| Maximum DC Volts | 745 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | B72220S |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 1.001 kV |
| Varistor Voltage (Min) | 819 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 910 V |
| Capacitance @ Frequency | 410 pF @ 1 kHz |