
EPCOS - TDK Electronics
Product No:
B72220S3301K101
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
VARISTOR 470V 12KA DISC 20MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.577
1.577
10
1.41835
14.1835
25
1.33798
33.4495
100
1.14
114
250
1.070422
267.6055
500
0.936624
468.312
1000
0.776055
776.055
2500
0.722532
1806.33
5000
0.69577
3478.85
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | EPCOS - TDK Electronics |
| Energy | 290J |
| Series | SuperioR |
| Package | Bulk |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 20mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 12 kA |
| Maximum AC Volts | 300 V |
| Maximum DC Volts | 385 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | B72220S |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 517 V |
| Varistor Voltage (Min) | 423 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 470 V |
| Capacitance @ Frequency | 1050 pF @ 1 kHz |