
EPCOS - TDK Electronics
Product No:
B72220W2271K101
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
VARISTOR 430V 10KA DISC 23MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.8715
1.8715
10
1.68245
16.8245
25
1.58688
39.672
100
1.351945
135.1945
250
1.269428
317.357
500
1.11074
555.37
1000
0.920332
920.332
2500
0.856862
2142.155
5000
0.825122
4125.61
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | EPCOS - TDK Electronics |
| Energy | 215J |
| Series | ThermoFuse™, NT |
| Package | Bulk |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 23mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 10 kA |
| Maximum AC Volts | 275 V |
| Maximum DC Volts | 350 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | B72220W |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 473 V |
| Varistor Voltage (Min) | 387 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 430 V |
| Capacitance @ Frequency | 850 pF @ 1 kHz |