
EPCOS - TDK Electronics
Product No:
B72220X2271K501
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
VARISTOR 430V 10KA DISC 20MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.045
1.045
10
0.93575
9.3575
25
0.88844
22.211
100
0.72979
72.979
250
0.682214
170.5535
500
0.602889
301.4445
1000
0.47596
475.96
2500
0.44423
1110.575
5000
0.422018
2110.09
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | EPCOS - TDK Electronics |
| Energy | 215J |
| Series | Automotive, AEC-Q200, StandarD |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 20mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 10 kA |
| Maximum AC Volts | 275 V |
| Maximum DC Volts | 350 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | B72220X |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 473 V |
| Varistor Voltage (Min) | 387 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 430 V |
| Capacitance @ Frequency | 850 pF @ 1 kHz |