
EPCOS - TDK Electronics
Product No:
B72225M0271M201
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
25MM, 275V, 20KA, THERMO FUSE TY
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
10.3075
10.3075
10
9.3138
93.138
40
8.880838
355.23352
80
7.711274
616.90192
240
7.364638
1767.51312
440
6.714818
2954.51992
960
5.84839
5614.4544
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | EPCOS - TDK Electronics |
| Energy | 375J |
| Series | MT25 |
| Package | Tray |
| Features | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Box, 4 Lead |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 20 kA |
| Maximum AC Volts | 275 V |
| Maximum DC Volts | 350 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | B72225M |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 473 V |
| Varistor Voltage (Min) | 387 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 430 V |
| Capacitance @ Frequency | 1320 pF @ 1 kHz |