
EPCOS - TDK Electronics
Product No:
B72225S4461K101
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
VARISTOR 750V 20KA DISC 27.5MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.009
4.009
10
3.6005
36.005
25
3.40328
85.082
100
2.949655
294.9655
250
2.798396
699.599
500
2.511002
1255.501
1000
2.117712
2117.712
2500
2.011824
5029.56
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | EPCOS - TDK Electronics |
| Energy | 720J |
| Series | SuperioR, S25 |
| Package | Bulk |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 27.5mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 20 kA |
| Maximum AC Volts | 460 V |
| Maximum DC Volts | 615 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | B72225S |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 825 V |
| Varistor Voltage (Min) | 675 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 750 V |
| Capacitance @ Frequency | 1050 pF @ 1 kHz |