
EPCOS - TDK Electronics
Product No:
B72225S4551K101
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
VARISTOR 910V 20KA DISC 27.5MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.275
4.275
10
3.838
38.38
25
3.62786
90.6965
100
3.144215
314.4215
250
2.983
745.75
500
2.676644
1338.322
1000
2.257418
2257.418
2500
2.144549
5361.3725
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | EPCOS - TDK Electronics |
| Energy | 780J |
| Series | SuperioR, S25 |
| Package | Bulk |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 27.5mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 20 kA |
| Maximum AC Volts | 550 V |
| Maximum DC Volts | 745 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | B72225S |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 1.001 kV |
| Varistor Voltage (Min) | 819 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 910 V |
| Capacitance @ Frequency | 1500 pF @ 1 kHz |