
EPCOS - TDK Electronics
Product No:
B72230M0321M401
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
30MM, 320V, 25KA, THERMO FUSE TY
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
10.3645
10.3645
10
9.52755
95.2755
40
9.132825
365.313
80
8.046738
643.73904
240
7.651775
1836.426
440
7.158117
3149.57148
960
6.565716
6303.08736
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | EPCOS - TDK Electronics |
| Energy | 445J |
| Series | MT30 Type 1 |
| Package | Tray |
| Features | Thermally Protected |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Box, 4 Lead |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 25 kA |
| Maximum AC Volts | 320 V |
| Maximum DC Volts | 420 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | B72230M |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 561 V |
| Varistor Voltage (Min) | 459 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 510 V |
| Capacitance @ Frequency | 1600 pF @ 1 kHz |