
EPCOS - TDK Electronics
Product No:
B72230M0681M401
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
30MM, 680V, 25KA, THERMO FUSE TY
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
10.3645
10.3645
10
9.52755
95.2755
50
9.13273
456.6365
100
8.04669
804.669
250
7.651756
1912.939
450
7.158098
3221.1441
950
6.565706
6237.4207
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | EPCOS - TDK Electronics |
| Energy | 940J |
| Series | MT30 Type 1 |
| Package | Tray |
| Features | Thermally Protected |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Box, 4 Lead |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 25 kA |
| Maximum AC Volts | 680 V |
| Maximum DC Volts | 895 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | B72230M |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 1.21 kV |
| Varistor Voltage (Min) | 990 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 1.1 kV |
| Capacitance @ Frequency | 710 pF @ 1 kHz |