
EPCOS - TDK Electronics
Product No:
B72314S2321K101
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
14MM, 320VAC, 10%, ADVANCED COMP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.57
0.57
10
0.4864
4.864
25
0.45372
11.343
100
0.362995
36.2995
250
0.337022
84.2555
500
0.28519
142.595
1000
0.220372
220.372
2500
0.200925
502.3125
5000
0.187958
939.79
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | EPCOS - TDK Electronics |
| Energy | 136J |
| Series | S14 Compact |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 14mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 6 kA |
| Maximum AC Volts | 320 V |
| Maximum DC Volts | 420 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | B72314S |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 561 V |
| Varistor Voltage (Min) | 459 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 510 V |
| Capacitance @ Frequency | 370 pF @ 1 kHz |