
EPCOS - TDK Electronics
Product No:
B72314S2461K101
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
14MM, 460VAC, 10%, ADVANCED COMP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.817
0.817
10
0.7163
7.163
25
0.67298
16.8245
100
0.5491
54.91
250
0.510036
127.509
500
0.434074
217.037
1000
0.347263
347.263
2500
0.314706
786.765
5000
0.292999
1464.995
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | EPCOS - TDK Electronics |
| Energy | 150J |
| Series | S14 Compact |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 14mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 5 kA |
| Maximum AC Volts | 460 V |
| Maximum DC Volts | 615 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | B72314S |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 825 V |
| Varistor Voltage (Min) | 675 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 750 V |
| Capacitance @ Frequency | 260 pF @ 1 kHz |