
EPCOS - TDK Electronics
Product No:
B72510T0250K062
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
VARISTOR 39V 80A 0805
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.399
0.399
10
0.3439
3.439
25
0.32148
8.037
100
0.25707
25.707
250
0.238754
59.6885
500
0.202008
101.004
1000
0.156104
156.104
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | EPCOS - TDK Electronics |
| Energy | 0.3J |
| Series | Standard |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCV |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 80 A |
| Maximum AC Volts | 25 V |
| Maximum DC Volts | 31 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 42.9 V |
| Varistor Voltage (Min) | 35.1 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 39 V |
| Capacitance @ Frequency | 250 pF @ 1 kHz |