
EPCOS - TDK Electronics
Product No:
B72530T0080L062
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
VARISTOR 15V 400A 1210
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.5415
0.5415
10
0.4769
4.769
25
0.4484
11.21
100
0.365845
36.5845
250
0.339796
84.949
500
0.289199
144.5995
1000
0.231354
231.354
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | EPCOS - TDK Electronics |
| Energy | 1J |
| Series | Standard |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCV |
| Package / Case | 1210 (3225 Metric) |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 400 A |
| Maximum AC Volts | 8 V |
| Maximum DC Volts | 11 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 17.25 V |
| Varistor Voltage (Min) | 12.75 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 15 V |
| Capacitance @ Frequency | 3000 pF @ 1 kHz |