
EPCOS - TDK Electronics
Product No:
B72570D0120A060
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
VARISTOR 16V 20A 1003
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.456
0.456
10
0.3382
3.382
25
0.29564
7.391
100
0.19133
19.133
250
0.158384
39.596
500
0.126711
63.3555
1000
0.097147
97.147
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | EPCOS - TDK Electronics |
| Energy | - |
| Series | Standard |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCV |
| Package / Case | 1003 (2508 Metric) |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 20 A |
| Maximum DC Volts | 12 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Varistor Voltage (Min) | 16 V |
| Capacitance @ Frequency | 82 pF @ 1 MHz |