
EPCOS - TDK Electronics
Product No:
B72580T0131K072
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
VARISTOR 205V 250A 1812
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.855
0.855
10
0.7524
7.524
25
0.7068
17.67
100
0.576745
57.6745
250
0.535762
133.9405
500
0.455962
227.981
1000
0.364762
364.762
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | EPCOS - TDK Electronics |
| Energy | 3.5J |
| Series | Standard |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCV |
| Package / Case | 1812 (4532 Metric) |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 250 A |
| Maximum AC Volts | 130 V |
| Maximum DC Volts | 170 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 225.5 V |
| Varistor Voltage (Min) | 184.5 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 205 V |
| Capacitance @ Frequency | 200 pF @ 1 kHz |