
onsemi
Product No:
BAS31-D87Z
Manufacturer:
Package:
SOT-23-3
Batch:
-
Description:
DIODE ARRAY GP 120V 200MA SOT23
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.304
0.304
10
0.2527
2.527
100
0.13395
13.395
500
0.08816
44.08
1000
0.059945
59.945
2000
0.054074
108.148
5000
0.047016
235.08
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Speed | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Technology | Standard |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | BAS31 |
| Diode Configuration | 1 Pair Series Connection |
| Supplier Device Package | SOT-23-3 |
| Reverse Recovery Time (trr) | 50 ns |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 100 nA @ 90 V |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 120 V |
| Operating Temperature - Junction | 150°C (Max) |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1 V @ 200 mA |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 200mA |