
onsemi
Product No:
BAT54CLT3G
Manufacturer:
Package:
SOT-23-3 (TO-236)
Batch:
-
Description:
DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V SOT23-3
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.114
0.114
10
0.10735
1.0735
100
0.05833
5.833
500
0.035891
17.9455
1000
0.024472
24.472
2000
0.020796
41.592
5000
0.018762
93.81
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Speed | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Technology | Schottky |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | BAT54 |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode |
| Supplier Device Package | SOT-23-3 (TO-236) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 5 ns |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 2 µA @ 25 V |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 30 V |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 125°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 800 mV @ 100 mA |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 200mA (DC) |