Home / Ceramic Capacitors / BB030033BJ22P536AC
BB030033BJ22P536AC
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
BB030033BJ22P536AC
Description:
CAP CER 22.5PF 15KV
User Guide
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Series -
Package Bulk
Ratings -
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 22.5 pF
Applications General Purpose
Lead Spacing -
Mounting Type -
Package / Case -
Product Status Active
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 15000V (15kV)