Home / Ceramic Capacitors / BF016010BE25036BJ1
BF016010BE25036BJ1
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
BF016010BE25036BJ1
Description:
CAP CER 25PF 5KV R85 AXIAL
User Guide
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Series TOF
Package Bulk
Ratings -
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style Straight
Capacitance 25 pF
Applications General Purpose
Lead Spacing -
Mounting Type Chassis Mount
Package / Case Axial, Can
Product Status Active
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 5000V (5kV)
Size / Dimension 0.630" Dia x 0.394" W (16.00mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 100°C