BF4-RX-14DS-0.5V(11)
Hirose Electric Co Ltd
Product No:
BF4-RX-14DS-0.5V(11)
Description:
CONN RCPT FOR RX
User Guide
Mfr Hirose Electric Co Ltd
Pitch 0.020" (0.50mm)
Series BF4M
Package Tape & Reel (TR)
Features Solder Retention
Mounting Type Surface Mount
Connector Type -
Contact Finish Gold
Number of Rows 2
Product Status Active
Height Above Board 0.058" (1.48mm)