BF4-TX-14DS-0.5V(02)
Hirose Electric Co Ltd
Product No:
BF4-TX-14DS-0.5V(02)
Description:
CONN RCPT FOR TX
User Guide
Mfr Hirose Electric Co Ltd
Pitch 0.020" (0.50mm)
Series BF4M
Package Tape & Reel (TR)
Features Solder Retention
Mounting Type Surface Mount
Connector Type -
Contact Finish Gold
Number of Rows 2
Product Status Active
Height Above Board 0.058" (1.48mm)