
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
BFC233810223
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP FILM 0.022UF 20% 1KVDC RAD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.976
1.976
10
1.59885
15.9885
50
1.39555
69.7775
100
1.221035
122.1035
500
0.930335
465.1675
1000
0.814036
814.036
2500
0.784966
1962.415
5000
0.755896
3779.48
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components |
| Series | MKP338 1 |
| Package | Bulk |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±20% |
| Capacitance | 0.022 µF |
| Termination | PC Pins |
| Applications | General Purpose |
| Lead Spacing | 0.591" (15.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.689" L x 0.197" W (17.50mm x 5.00mm) |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Voltage Rating - AC | 440V |
| Voltage Rating - DC | 1000V (1kV) |
| Height - Seated (Max) | 0.433" (11.00mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |