
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
BFC233810224
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP FILM 0.22UF 20% 1KVDC RADIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.7955
1.7955
10
1.4516
14.516
50
1.26654
63.327
100
1.10827
110.827
500
0.84436
422.18
1000
0.738815
738.815
2500
0.712424
1781.06
5000
0.686042
3430.21
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components |
| Series | MKP338 1 |
| Package | Bulk |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±20% |
| Capacitance | 0.22 µF |
| Termination | PC Pins |
| Applications | General Purpose |
| Lead Spacing | 0.886" (22.50mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 1.024" L x 0.394" W (26.00mm x 10.00mm) |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Voltage Rating - AC | 440V |
| Voltage Rating - DC | 1000V (1kV) |
| Height - Seated (Max) | 0.768" (19.50mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |