
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
BFC233920683
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP FILM 0.068UF 20% 630VDC RAD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.6435
1.6435
10
1.2958
12.958
50
1.12252
56.126
100
0.97147
97.147
500
0.734008
367.004
1000
0.647662
647.662
2500
0.604485
1511.2125
5000
0.582901
2914.505
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components |
| Series | MKP339 |
| Package | Bulk |
| Ratings | AEC-Q200, X2 |
| Features | - |
| Tolerance | ±20% |
| Capacitance | 0.068 µF |
| Termination | PC Pins |
| Applications | Automotive; EMI, RFI Suppression |
| Lead Spacing | 0.295" (7.50mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.394" L x 0.236" W (10.00mm x 6.00mm) |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Voltage Rating - AC | 310V |
| Voltage Rating - DC | 630V |
| Height - Seated (Max) | 0.453" (11.50mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 110°C |