
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
BFC233921154
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP FILM 0.15UF 20% 630VDC RAD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.1115
1.1115
10
0.87495
8.7495
50
0.75848
37.924
100
0.65626
65.626
500
0.495862
247.931
1000
0.437532
437.532
2500
0.408367
1020.9175
5000
0.393775
1968.875
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components |
| Series | MKP339 |
| Package | Bulk |
| Ratings | AEC-Q200, X2 |
| Features | - |
| Tolerance | ±20% |
| Capacitance | 0.15 µF |
| Termination | PC Pins |
| Applications | Automotive; EMI, RFI Suppression |
| Lead Spacing | 0.591" (15.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 1.024" L x 0.236" W (26.00mm x 6.00mm) |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Voltage Rating - AC | 310V |
| Voltage Rating - DC | 630V |
| Height - Seated (Max) | 0.610" (15.50mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 110°C |