
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
BFC238320683
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP FILM 0.068UF 5% 630VDC RAD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.287
3.287
10
2.6505
26.505
50
2.27962
113.981
100
2.067485
206.7485
500
1.537366
768.683
1000
1.431336
1431.336
2500
1.378317
3445.7925
5000
1.351812
6759.06
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components |
| Series | MMKP383 |
| Package | Bulk |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±5% |
| Capacitance | 0.068 µF |
| Termination | PC Pins |
| Applications | High Pulse, DV/DT |
| Lead Spacing | 0.591" (15.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.689" L x 0.276" W (17.50mm x 7.00mm) |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Voltage Rating - AC | 220V |
| Voltage Rating - DC | 630V |
| Height - Seated (Max) | 0.532" (13.50mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |