BM23FR0.6-24DS-0.35V(51)
Hirose Electric Co Ltd
Product No:
BM23FR0.6-24DS-0.35V(51)
Description:
CONN RCPT 24POS SMD GOLD
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 10000
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Hirose Electric Co Ltd
Pitch 0.014" (0.35mm)
Series BM23
Package Tape & Reel (TR)
Features Solder Retention
Mounting Type Surface Mount
Connector Type Receptacle, Center Strip Contacts
Contact Finish Gold
Number of Rows 2
Product Status Active
Height Above Board 0.024" (0.61mm)
Base Product Number BM23FR0.6
Number of Positions 24
Mated Stacking Heights 0.6mm