BM23FR0.6-40DS-0.35V(895)
Hirose Electric Co Ltd
Product No:
BM23FR0.6-40DS-0.35V(895)
Description:
CONN RCPT 40POS SMD GOLD
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 692
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Hirose Electric Co Ltd
Pitch 0.014" (0.35mm)
Mounting Type Surface Mount
Connector Type Receptacle, Center Strip Contacts
Product Status Active
Height Above Board 0.024" (0.61mm)
Base Product Number BM23FR0.6
Number of Positions 40
Mated Stacking Heights 0.6mm