BM23FR0.8-18DS-0.35V(51)
Hirose Electric Co Ltd
Product No:
BM23FR0.8-18DS-0.35V(51)
Description:
CONN RCPT 18POS SMD GOLD
User Guide
Mfr Hirose Electric Co Ltd
Pitch 0.014" (0.35mm)
Mounting Type Surface Mount
Connector Type Receptacle, Center Strip Contacts
Product Status Active
Height Above Board 0.031" (0.80mm)
Base Product Number BM23FR0.8
Number of Positions 18
Mated Stacking Heights 0.8mm