BM23PF0.8-30DP-0.35V(51)
Hirose Electric Co Ltd
Product No:
BM23PF0.8-30DP-0.35V(51)
Description:
CONN HDR 30POS SMD GOLD
User Guide
Mfr Hirose Electric Co Ltd
Pitch 0.014" (0.35mm)
Product Status Active
Height Above Board 0.025" (0.63mm)
Base Product Number BM23PF0.8
Number of Positions 30
Mated Stacking Heights 0.8mm