BM28B0.6-24DP/2-0.35V(53)
Hirose Electric Co Ltd
Product No:
BM28B0.6-24DP/2-0.35V(53)
Description:
CONN HDR 24POS SMD GOLD
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 4031
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Hirose Electric Co Ltd
Pitch 0.014" (0.35mm)
Series BM28
Mounting Type Surface Mount
Connector Type Header, Outer Shroud Contacts
Product Status Active
Height Above Board 0.018" (0.46mm)
Base Product Number BM28B0.6
Number of Positions 24
Mated Stacking Heights 0.6mm