BM29B0.6-4DS/2-0.35V(51)
Hirose Electric Co Ltd
Product No:
BM29B0.6-4DS/2-0.35V(51)
Description:
6 (4 + 2 POWER) POSITION CONNECT
Payment:
In Stock : 44106
Mfr Hirose Electric Co Ltd
Pitch 0.014" (0.35mm)
Series BM29
Package Tape & Reel (TR)
Features -
Product Status Active
Height Above Board 0.024" (0.61mm)
Base Product Number BM29B
Number of Positions 4 (2 + 2 Power)
Mated Stacking Heights 0.6mm