BM29B0.6-6DS/2-0.35V(51)
Hirose Electric Co Ltd
Product No:
BM29B0.6-6DS/2-0.35V(51)
Description:
CONN RCPT 8POS (6+2 PWR) SMD
Payment:
In Stock : 8137
Mfr Hirose Electric Co Ltd
Pitch 0.014" (0.35mm)
Series BM29
Package Tape & Reel (TR)
Features Solder Retention
Product Status Active
Height Above Board 0.024" (0.61mm)
Number of Positions 8 (6 + 2 Power)
Mated Stacking Heights 0.6mm