Home / Fixed Inductors / BMMA00050530R68MX2
BMMA00050530R68MX2
Chilisin Electronics
Product No:
BMMA00050530R68MX2
Shielding Shielded
Tolerance ±20%
Inductance 680 nH
Material - Core -
Size / Dimension 0.209" L x 0.185" W (5.30mm x 4.70mm)
DC Resistance (DCR) 12mOhm Max
Current Rating (Amps) 8.5 A
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) 14A
Inductance Frequency - Test 100 kHz