Home / Fixed Inductors / BMMA000606301R0MV1
BMMA000606301R0MV1
Chilisin Electronics
Product No:
BMMA000606301R0MV1
INDUCTOR POWER
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 2000
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Shielding Shielded
Tolerance ±20%
Inductance 1 µH
Material - Core -
Size / Dimension 0.270" L x 0.255" W (6.86mm x 6.47mm)
DC Resistance (DCR) 10mOhm Max
Current Rating (Amps) 11 A
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) 22A
Inductance Frequency - Test 100 kHz