Home / Fixed Inductors / BMMA001313501R5MX2
BMMA001313501R5MX2
Chilisin Electronics
Product No:
BMMA001313501R5MX2
Shielding Shielded
Tolerance ±20%
Inductance 1.5 µH
Material - Core -
Size / Dimension 0.520" L x 0.496" W (13.20mm x 12.60mm)
DC Resistance (DCR) 3.2mOhm Max
Current Rating (Amps) 23 A
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) 33A
Inductance Frequency - Test 100 kHz