Home / Fixed Inductors / BMRA000404152R2MA1
BMRA000404152R2MA1
Chilisin Electronics
Product No:
BMRA000404152R2MA1
Shielding Shielded
Tolerance ±20%
Inductance 2.2 µH
Material - Core -
Size / Dimension 0.181" L x 0.161" W (4.60mm x 4.10mm)
DC Resistance (DCR) 79mOhm Max
Current Rating (Amps) 3 A
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) 5A
Inductance Frequency - Test 100 kHz