Home / Fixed Inductors / BMRA000606154R7MA1
BMRA000606154R7MA1
Chilisin Electronics
Product No:
BMRA000606154R7MA1
Shielding Shielded
Tolerance ±20%
Inductance 4.7 µH
Material - Core -
Size / Dimension 0.287" L x 0.260" W (7.30mm x 6.60mm)
DC Resistance (DCR) 105mOhm Max
Current Rating (Amps) 3.2 A
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) 4.5A
Inductance Frequency - Test 100 kHz