Home / Fixed Inductors / BMRB00060624150MA1
BMRB00060624150MA1
Chilisin Electronics
Product No:
BMRB00060624150MA1
Shielding Shielded
Tolerance ±20%
Inductance 15 µH
Material - Core -
Size / Dimension 0.287" L x 0.260" W (7.30mm x 6.60mm)
DC Resistance (DCR) 160mOhm Max
Current Rating (Amps) 2.5 A
Height - Seated (Max) 0.094" (2.40mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) 3.3A
Inductance Frequency - Test 100 kHz