Home / Fixed Inductors / BPAL000606452R2T09
BPAL000606452R2T09
Chilisin Electronics
Product No:
BPAL000606452R2T09
Manufacturer:
Chilisin Electronics
Description:
INDUCTOR POWER
User Guide
Mfr Chilisin Electronics
Type -
Series BPAL
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Q @ Freq -
Shielding Shielded
Tolerance ±30%
Inductance 2.2 µH
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Product Status Active
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
DC Resistance (DCR) 15mOhm Max
Current Rating (Amps) 4.1 A
Height - Seated (Max) 0.189" (4.80mm)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) 4.2A
Inductance Frequency - Test 100 kHz