Home / Fixed Inductors / BPAL00080845220T00
BPAL00080845220T00
Chilisin Electronics
Product No:
BPAL00080845220T00
Shielding Shielded
Tolerance ±30%
Inductance 22 µH
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.374" L x 0.295" W (9.50mm x 7.50mm)
DC Resistance (DCR) 54.32mOhm
Current Rating (Amps) 2.6 A
Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) 2.4A
Inductance Frequency - Test 100 kHz