Home / Fixed Inductors / BPDC00050520220M00
BPDC00050520220M00
Chilisin Electronics
Product No:
BPDC00050520220M00
Shielding Shielded
Tolerance ±20%
Inductance 22 µH
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.201" L x 0.201" W (5.10mm x 5.10mm)
DC Resistance (DCR) 323mOhm Max
Current Rating (Amps) 600 mA
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 kHz