Home / Fixed Inductors / BPDR00040416220T00
BPDR00040416220T00
Chilisin Electronics
Product No:
BPDR00040416220T00
Manufacturer:
Chilisin Electronics
Description:
INDUCTOR POWER
User Guide
Mfr Chilisin Electronics
Type -
Series BPDx
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Q @ Freq -
Shielding Shielded
Tolerance ±30%
Inductance 22 µH
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Product Status Active
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm)
DC Resistance (DCR) 430mOhm Max
Current Rating (Amps) 400 mA
Height - Seated (Max) 0.075" (1.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) 400mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz