Home / Fixed Inductors / BPDR00060620820T00
BPDR00060620820T00
Chilisin Electronics
Product No:
BPDR00060620820T00
Shielding Shielded
Tolerance ±30%
Inductance 82 µH
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.224" L x 0.224" W (5.70mm x 5.70mm)
DC Resistance (DCR) 978mOhm Max
Current Rating (Amps) 410 mA
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) 410mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz