Home / Fixed Inductors / BPSC00030320100MHP
BPSC00030320100MHP
Chilisin Electronics
Product No:
BPSC00030320100MHP
Manufacturer:
Chilisin Electronics
Package:
1212
Batch:
Datasheet:
Shielding Shielded
Tolerance ±20%
Inductance 10 µH
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 1212 (3030 Metric)
Product Status Active
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm)
DC Resistance (DCR) 285mOhm Max
Current Rating (Amps) 900 mA
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Operating Temperature -30°C ~ 100°C
Supplier Device Package 1212
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) 850mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz