Home / Fixed Inductors / BPSC00030320390MLD
BPSC00030320390MLD
Chilisin Electronics
Product No:
BPSC00030320390MLD
Shielding Shielded
Tolerance ±20%
Inductance 39 µH
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm)
DC Resistance (DCR) 600mOhm Max
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Operating Temperature -30°C ~ 100°C
Supplier Device Package 1212
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) 210mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz