Home / Fixed Inductors / BPSC000303204R7TLD
BPSC000303204R7TLD
Chilisin Electronics
Product No:
BPSC000303204R7TLD
Package:
1212
Shielding Shielded
Tolerance ±30%
Inductance 4.7 µH
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 1212 (3030 Metric)
Product Status Active
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm)
DC Resistance (DCR) 78mOhm Max
Current Rating (Amps) 1.65 A
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Operating Temperature -30°C ~ 100°C
Supplier Device Package 1212
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) 630mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz