Home / Fixed Inductors / BPSC000404123R3THP
BPSC000404123R3THP
Chilisin Electronics
Product No:
BPSC000404123R3THP
Shielding Shielded
Tolerance ±30%
Inductance 3.3 µH
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
DC Resistance (DCR) 182mOhm Max
Current Rating (Amps) 1.25 A
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Operating Temperature -30°C ~ 100°C
Supplier Device Package 1616
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 kHz