
Texas Instruments
Product No:
BQ51013BQWRHLRQ1
Manufacturer:
Package:
20-VQFN (3.5x4.5)
Batch:
-
Description:
AUTOMOTIVE WPC 1.2 COMPATIBLE FU
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.667
3.667
10
3.2946
32.946
25
3.11448
77.862
100
2.69914
269.914
250
2.560744
640.186
500
2.297746
1148.873
1000
1.937867
1937.867
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Applications | Automotive, Wireless Power Receiver |
| Mounting Type | Surface Mount, Wettable Flank |
| Package / Case | 20-VFQFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 8mA |
| Voltage - Supply | 4V ~ 7V |
| Base Product Number | BQ51013 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Supplier Device Package | 20-VQFN (3.5x4.5) |